Připravuju rodičky na porod v rámci individuální předporodní přípravy (většinou v domácím prostředí rodičky) nebo na předporodním skupinovém kurzu pro páry v Aperiu (o víkendu).

 

INDIVIDUÁLNÍ KURZ

1.lekce: OTEVÍRÁNÍ-kontrakce - jak projít kontrakcemi (dýchání, uvolňování, psychika), polohy při I.době porodní, jak začíná porod (kdy odjet do porodnice), možné zásahy zdravotníků do I.doby porodní (objektivní informace o každém zásahu)

2.lekce: TLAČENÍ - jak tlačit (spíš netlačit), jak funguje vypuzovací reflex, polohy ve II.době porodní, možné zásahy zdravotníků do II.doby porodní, co je vstupní fenomén, porodní plán

3.lekce: JAK VYTVOŘIT MIMINKU VÍCE MÍSTA pomocí cvičení/polohování Spinning babies - Úkolem miminka při porodu je rotovat, úkolem rodičky otevřít se. Miminka mohou při porodu rotovat jen tak, na kolik mají v děloze dostatek místa. Speciální pozice před a během porodu vytváří více místa miminku na rotování při porodu nejen v měkkých tkáních, ale i v kostěné pánvi, s využitím rovnováhy, gravitace, a pohybu. Součástí lekce je také Belly Mapping - najít aktuální polohu miminka vyhmatáním přes bříško, naladění se na miminko, komunikace s ním.

4.lekce: MIMINKO - co se děje po porodu (III.doba porodní), bonding, péče o miminko, jak rozpoznat potřeby miminka, manipulace s miminkem, kojení (správná poloha a přiložení novorozence k prsu), základní pravidla dobrého kojení (kojení není věda, stačí používat selský rozum a naladit se na miminko) jak pečovat o sebe v období šestinedělí

 

SKUPINOVÝ KURZ

duben 27.-28.4.

červen 22.-23.6.

více info: skupinový kurz Aperio

Porodili jsme v Mělníce, děkujeme za spoustu informací na předporodním kurzu v Aperio, které pro nás osobně znamenaly pokrok "od operace k přirozenému lidskému procesu" a cenné rady, bederní masáže a stisk opravdu hodně pomohly, rady jak cestovat v autě na zadní sedačce jsme také využili. Celkový dojem z porodu je hodně pozitivní, Filip ne zdravý a má se k světu.

Matěj a Markéta