Zvolit si Lenku jako svou dulu pro můj první porod bylo rozhodně nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Od individuální přípravy na porod, která proběhla u nás doma a měli jsme tak s manželem prostor na všechno se ptát a vše si v klidu projít, až po samotný porod - Lenka pro nás byla dokonalým průvodcem. Vlastně si ani nedovedu představit, jak by to vypadalo, kdyby s námi u porodu nebyla.

Z porodu jsem měla velký strach a z toho důvodu jsem si vybrala porodnici Na Bulovce, pro její více osobní přístup. Přála jsem si mít svou porodní asistentku, ale když to vypadalo, že žádná nebude mít v mém termínu porodu čas, úplnou náhodou jsem narazila na seznam dul, které spolupracují s Bulovkou a na úžasnou Lenku. 
Společně jsme se před porodem setkaly 4x v rámci předporodní přípravy, z toho 2x byla lekce i za přítomnosti manžela.

Na druhý porod jsem si přála dulu, která mi bude oporou a to se mi díky Lence splnilo. Potkaly jsme se párkrát před porodem, Lenka mi pomohla s porodním plánem. Věděla, co chci a co nechci, vše jsme prodiskutovaly předem.

Ještě před otěhotněním by mě nenapadlo, že budu mít u porodu dulu. Vlastně ještě několik let zpátky jsem ani nevěděla, co taková dula vlastně dělá. Mít Lenku u svého prvního porodu ale považuji jako jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem udělala.

DULA LENKA

Bylo to mé nejlepší rozhodnutí, projít porodem s dulou Lenkou. S Lenkou jsme prošli předporodní přípravou a naším prvním porodem. Její přítomnost a zkušenosti pomohly projít celým procesem, jak přípravy na příchod miminka, tak jeho narozením.