Jako první jsem začela výběrem duly k porodu. Na náhody nevěřím a tak jsem jednoho dne natrefila na Lenku:) Hned po prvním setkání s Lenkou jsem domů přijela naprosto nadšená a tak manžel ani chvíli nenamítal a řekl, že je určitě pro, aby nás Lenka doprovázela k porodu.

Lenka nám byla po celou dobu těhotenství k dispozici s jakýmkoliv dotazem, pomohla s výběrem porodnice, zapůjčila skvělé knížky, pomohla se sestavením mého porodního plánu. Kdykoliv jsem se na něco zeptala, ihned poslala spoustu tipů co a jak dělat, nedělat. Její předporodní návštěva u nás doma, přestože jsem druhorodička, byla pro nás s manželem opravdu obohacující. 

Ke konci těhotenství, kdy mi hrozili indukcí mi byla Lenka skvělou oporou!! 

Žádná indukce se nakonec nekonala. Na doporučení Lenky jsem navštívila Jitku a její reflexní předporodní masáž. Přímo na masáži se mi spustily pravidelné kontrakce a tak jsem jeli rovnou k Lence a poté směr Neratovice. Cesta se mi zdála delší, než kdykoliv jindy, ale s Lenkou a jejími příjemnými masážemi zad, jsem to zvládla:) V 21:50 jsme přijeli na parkoviště porodnice a v 22:17 byl Vojtíšek na světě! Byl to nádherný porod bez jediné zásahu!

Tímto bychom chtěli Lence ještě jednou poděkovat, za skvělou podporu, empatii a její krásný přístup. A jak řekl manžel, bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsme kdy udělali, mít Lenku u porodu.  

Andrea, Martin, Rozálka a Vojtíšek